Rózne teksty, różne wpisy

Opony rowerowe 28 duro

Motocykliści czy kierowcy różnego typu aut bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że by zdołać weselić się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go należycie przygotować. Dużo osób jednak nie stosuje tożsamej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

rower opona duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, w związku z tym lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go porządnie naciągnąć. Oprócz tego należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek należałoby uczynić detale oświetlenia – chcemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, jakie trzeba zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie warto również rower szczegółowo umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony w trakcie całego sezonu.