Rózne teksty, różne wpisy

Kraków rozpoczyna walkę ze smogiem

Najważniejszym z globalnych wyzwań w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki pojawił się przez wzrost ilości aut na naszych drogach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian jak również poprawi całokształt gospodarki Krakowa.

Wśród okolicznych gmin, inwestycje komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo środków . Z bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i by było lepiej, trzeba wytrwałości.wybory samorządowe Kraków
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, ale również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.